Team Selections

Season 
Round 
Grade 
Armidale District Cricket Association - 1st Grade
Round GF - Sat 24 Mar 2018 (1:15PM), Sun 25 Mar 2018 (10:00AM)
EastsdefHillgrove
Venue: Regional Australia Bank SportsgroundMatch ID: 2720715
Umpires: Umpire1: Alan Hollebrandse  Umpire2: Peter Smith  
Scorers:  Not specified
Moore, Dean (+)
Graham, Cody
Moran, Clarrie
Francis, Todd
Porter, Nathan
Toshack, Tom
Waters, Dean
Jackson, Matt
Uphill, Sam (c)
Gwynne, Jackson
Burey, Tyson
Uphill, Luke C
Brown, Alex
 
Archer, Will
Croft, Josh (+)
Cropper, Bentley
Curry, Andrew
Heagney, Richard
King, Brad
Laurie, Max
Schaefer, Matt (c)
Baillie, Matthew
Brownlie, Andrew
Waterson, Will
Carey, Jack
Skinner, Sean
Armidale District Cricket Association - 2nd Grade
Round SF - Sat 17 Mar 2018 (12:45PM)
Hillgrovedef byEasts
Venue: Bellevue OvalMatch ID: 2725278
Umpires: Umpire1: Michael Dennis  Umpire2: Tim Wittig  
Scorers:  Not specified
Sewell, Nick (c)
Reeves, Hugh
Sewell, Sam
Byrne, Andrew (+)
Marshall, Ben
Bunn, David S
Waters, David
Curry, Andrew
Jones, Tony
Stace, Joshua
Pullar, Stuart
 
Burey, Brandon
Constance, Sam
Dickson, Harrison
Foster, Matt
Porter, Nathan
Whackett, Aaron
Hickey, Justin (c)
Smoother, Micheal
Gwynne, Mitchell
Foster, Mitchel
Willcox, Thomas
Armidale District Cricket Association - 3rd Grade
Round SF - Sat 17 Mar 2018 (1:15PM)
Hillgrovedef byCity
Venue: Tas OvalMatch ID: 2725346
Umpires: Umpire1: Dacre King  Umpire2: James Stewart  
Scorers:  Not specified
Partridge, Adam
Stewart, Anthony
Townsend, Peter (+)
Seach, Gary
Stace, Michael
Simpson, Jerome (c)
Cowan, Allan
Van Der Veer, Craig
Schmude, David
Ahmad, Sheeraz
Bull, Trent
 
Hokin, Chris
Stonestreet, Luke (+)
Watson, Rodney
Honnery, Lloyd
Macdonald, Leah (c)
Conroy, Margaret H
Brennan, Chris
Taylor, Iestyn
Bernard, Chris
Hough, James
Parajuli, Amit
Armidale District Cricket Association - Under 16
Round GF - Sat 24 Mar 2018 (9:00AM)
Hillgrovedef byT.A.S White
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Friend, Ben
Skipper, Sam
Kirk, Andrew
Litchfield, Cotter
Glennie, Dahlia
Smith, Liam
Nivison, Jack
Cannington, Louis
Nalliah, Sid
Litchfield, Harry
 
Coach: Harrison, Rachel
Armidale District Cricket Association - Under 14
Round GF - Sat 24 Mar 2018 (9:00AM)
Hillgrovedef byT.A.S White
Venue: Doody Park [ ]Match ID: 2786465
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Flint, Judah
Heagney, Cooper (+)
Watson, Harry (c)
Lay, Micah
Taylor, Aidan
Green, Callan
Bull, George
Towie, Angus
McIntyre, Ryan
Harris, Ryan
Devos-Vernes, Theo
Duddy, Mitchell
 
Coach: Lay, Cameron
 
Phelps, James
Starr, Henry
Rowe, Benjamin
Orr, Mac
Phelps, Jonathon
Eichorn, Hudson
White, Augustus
Hunt, Liam
Campbell, Eugene
Grieve, Archie
Muller, Freddy
 
Coach: Harrison, Rachel
Armidale District Cricket Association - Under 12
Round 16 - Sat 17 Mar 2018 (9:00AM)
HillgrovedefCSC Green
Venue: Harris Park 2 [ ]Match ID: 2786650
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Porter, Samuel
Simpson, Emily
Simpson, Vanessa (c)
Brotherson, Sebastian
Pearson, Brendan
Brennan, Andrew
Parsons, Sophie
Stevens, Harrison
Marial, Agoi
Hess, Flynn
Brabant, Noah
Watson, Alex
Harris, Myles
 
Coach: Simpson, Jerome
 
Toakley, Lang
Miller, Jacob
Killen, Sam
Cassidy, D'Arcy
Relf, Ethan
Scott-Hamilton, Elliot
Finlayson, Tristan (+)
Finlayson, Logan
Keeping, Milly (c)
Crowley, Thomas
Mullen, Chelsea M
 
Coach: Relf, Anthony
Team Manager: Relf, Anthony
Scorer: Relf, Anthony
Armidale District Cricket Association - Under 10
Round 16 - Sat 17 Mar 2018 (9:00AM)
Hillgrove ColtsdefEx Services
Venue: Elizabeth Park [ ]Match ID: 2807375
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Galvin, Cooper
Frost, Cameron
Frost, Jared
Wysel, Samuel
Stubbs, Oliver
Webster, Jarius
Foster, Charlie B
 
Coach: Stubbs, Simon
 
Taylor, Lachlan
Clee, Josh
Marshall, Samantha L
Yeoman, Henry
Killian, Taj
MacIntyre, Cahill
Armidale District Cricket Association - Under 10
Round 16 - Sat 17 Mar 2018 (9:00AM)
T.A.S Whitedef byHillgrove Brumbies
Venue: Rologas (3)Match ID: 2807374
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Brownlie, Harry
Hardin, Andrew
Little, Sinclair
Ogilvie, Will
Rowe, Thomas
Ryan, Charlie
Starr, Archer
 
Sawyer, Ollie (+)
Smith, Nathan
Smith, Danika (+)
Jordan, Ben (c)
Flint, Jahluka
Emmery, Daniel
Khadgi, Slok
Gautam, Aaroha
 
Coach: Jordan, Chris